Dátum: 08.09.2015

Vložil: CS_AA

Titulok: Ako to vidí Bill 290

290
Čas versus peniaze
Náš postoj k dávaniu času v porovnaní s dávaním peňazí predstavuje zaujímavý kontrast. Veľa času venujeme aktivitám AA na našu ochranu a rast, ale aj v záujme našej skupiny, oblasti, AA ako celku a, predovšetkým, nováčikom. Pokiaľ ide o peniaze, tieto kolektívne obete dosiahli veľké sumy.
Ale ak ide o konkrétne míňanie peňazí, zvlášť na mimoriadne výdavky pre službu AA, mnohí z nás prejavujú sklon k neochote. Myslíme na stratu schopnosti zarábať počas rokov pitia, na peniaze, ktoré sme možno odložili pre čas núdze alebo na školné pre deti.
V posledných rokoch takýto postoj všade ustupuje; rýchlo sa stráca, keď je jasná skutočná potreba danej služby AA. Darcovia zriedkavo vidia, aký bol konkrétny výsledok. Ale dobre vedia, že sa pomohlo nespočetným tisícom iných alkoholikov a ich rodinám.
AA SERVICE HANDBOOK FOR GREAT BRITAIN SECTION 18-50

290.

Čas versus peníze

Jestliže porovnáme, kolik jsme pro naše společenství ochotni vynaložit času a kolik peněz, uvidíme velmi zajímavý rozdíl. Mnoho času věnujeme aktivitám ve společenství, abychom si zajistili ochranu a duchovní růst. Věnujeme ho také ve prospěch naší skupiny, regionu, společenství AA jako celku a ze všeho nejvíce našim nováčkům. Pokud bychom dokázali vyjádřit množství času penězi, vydaly by naše osobní oběti na velkou sumu peněz.
Mnoho z nás má tendenci reagovat poněkud zdrženlivě, když máme věnovat hotové peníze, zejména jsou-li určeny na služební účely nebo pro potřeby kanceláří služeb. Okamžitě začneme přemýšlet o všech finančních ztrátách, které jsme utpěli v době, kdy jsme pili a také o částkách peněz, které bychom si měli odložit pro nouzové situace nebo na zajištění vzdělání našich dětí.
Poslední dobou se začínají tyto postoje pomalu měnit a jestliže se objeví jasná potřeba poskytnout službu ve společenství AA, jdou velmi rychle stranou. Dárcové mohou jenom zřídka vidět výsledky, které jejich dary přinesou. Ale dobře vědí, že jejich peníze pomáhájí mnoha tisícům jiných alkoholiků a jejich rodinám.
12. konceptů str. 63-64

Pridať nový príspevok