Základná literatúra člena AA

 
Modrá kniha ANONYMNÍ ALKOHOLICI (nyní i v audiverzi)
Základná publikácia. Je to príbeh o tom, ako sa stovky žien a mužov uzdravilo z alkoholizmu.
 
 -12 Krokov a 12 Tradícií  
Tato kniha obsahuje 12 kroků a 12 tradic společenství anonymních alkoholiků. Přináší explicitní pojetí zásad, podle nichž se členové AA uzdravují a na základě nichž toto společenství funguje.
 
- TRIEZVY ŽIVOT (ŽÍT STŘÍZLIVĚ)
Niekoľko metód, ktoré používajú členovia AA, aby nepili alkohol...
   
- AKO TO VIDÍ BILL
Kniha obsahuje niekoľko sto výňatkov z našej literatúry a dotýka sa takmer všetkých aspektov života AA. Obsah knihy tiež čerpá z publikácií Billa W. a z veľa článkov., ktoré napísal do nášho časopisu GAPEVINE. Všetky materiály odzrkadľujú osobný pohľad Billa W na spôsob života AA.
   
- DENNÉ ZAMYSLENIA
Táto kniha vznikla na návrh Konferencie všeobecných služieb z roku 1987 a napĺňa dlhodobo pociťovanú potrebu spoločenstva mať zbierku úvah, ktorá by deň po dni sledovala kalendárny rok. Po každom citáte nasledujú osobné úvahy jedného z členov AA týkajúceho sa citátu. Kniha obsahuje výber z celkom 1300 príspevkov, ktoré boli vybrané neprofesionálnymi spisovateľmi.
 
- DOSPĚLI JSME K VÍŘE
Kniha. Duchovní dobrodružství AA prožité jednotlivými členy společenství.

- PRAMEŇ
Štvrťročné periodikum. Časopis pre členov AA na Slovensku. Uverejňuje iba skutočné príbehy a názory ľudí, ktorí prišli do styku s alkoholom.
 
- CESTA
Periodikum. Časopis pro členy AA v Čechách. Uveřejňuje skutečné příběhy a názory lidí, kteří měli nebo mají problém s alkoholem.
 
Veškerou literaturu můžete zakoupit na kterémkoli živém mítinku nebo prostřednictvím oficiálních stránek anonymních alkoholiků.